***

Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się w Puszczykowie Mistrzostwa Powiatu szkół gimnazjalnych w LA. Nasi uczniowie uzyskali 27 medali czyli miejsc dających awans do kolejnego etapu zawodów- Mistrzostw Rejonu, które odbędą się w maju. Na najwyższym stopniu podium nasi zawodnicy stawali 16 razy. Na najwyższe uznanie zasługują wyniki skoczków w dal - Tobiasz Woźnikiewicz uzyskał wynik 6,51 a Emanuel Kuś 6,30m. Wyraźnie swoją życiówkę poprawiła w rzucie oszczepem Lena Kłosińskauzyskując odległość 36,17m a Maciej Pilawski zwyciężył z wynikiem 51,25m. Bardzo dobrze spisali się 100-metrowcy- w finale dziewcząt zwyciężyła Nikola Mrugalska z wynikiem 12,92 a w męskim Bartosz Karasiński z czasem 11,57. Bardzo dobre wrażenie zostawiła po swoim starcie Emilia Olbińska zwyciężając na 300m (47,10) i bardzo dobrze biegnąc w zwycięskiej sztafecie szwedzkiej. Kasia Rutkowska po raz kolejny poprawiła życiówkę w kuli-  11,32m, przegrywając jedynie z halową mistrzynią Wielkopolski młodziczek. W kuli niespodziankę zrobiła Patrycja Pilawska zajmując trzecie miejsce. Trzecia w rzucie oszczepem była także Zuzanna Remus. W biegach przez płotki najlepsza na 80m była Kaja Wesołowska (12,88) a na 200m Monika Schutz (36,37), na trzecim stopniu podium stanęła Julia Tomaszewska. Na 200m przez płotki zwyciężył Tomasz Siejak z czasem 29,45. Konkurs skoku wzwyż wygrała Martyna Pendowska (140cm). Całe podium na 300m chłopców należało do Puszczykowa - pierwszy był Artur Szymkowiak (38,18), następnie Piotr Dudziak i Filip Tomczak. W biegach średnich na podium stanęła Klaudia Kocurek na 600m (1:51) i Julia Kaczmarek na 1000m (3:27,76). Na 1000m chłopców srebro wywalczył Tobiasz Rybaczewski, po brąz sięgnąłJakub Woltman a zwycięzcą na 2000m został Maks Obst. Bezapelacyjnie wygrały wszystkie nasze sztafety - 4 x 100m dziewcząt jak i chłopców oraz szwedzkie.Gratulacje!