***

Na Mistrzostwach Polski Młodzików, które odbyły się 24-25 września w Słubicach, wystartowała 10 osobowa ekipa lekkoatletów z Puszczykowa. Najlepiej spisały się sprinterki, którym zaledwie 0,08 s zabrakło do złotego medalu w biegu sztafetowym 4 x 100 m. Nasze dziewczyny "wykręciły" czas 50,77 s - co średnio daje 12,69 s na każdą zawodniczkę. Zwyciężczynie biegnące w drugiej serii uzyskały 50,69 s. Nasza sztafeta biegła w składzie Roksana Jędraszyk, Monika Schutz, Kaja Wesołowska i Nikola Mrugalska. Żadna z dziewczyn nie biega typowego sprintu - Roksana i Nikola startowały w skoku w dal a Kaja w biegu przez płotki. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania, dając z siebie wszystko, do tego bezbłędnie wyszło przekazanie pałeczki na poszczególnych zmianach. Gratulacje dziewczyny!
Roksana Jędraszyk, oprócz medalu w sztafecie, wywalczyła 7 miejsce w skoku w dal z wynikiem 5,10 m. Nikola Mrugalska w tym konkursie wywalczyła 12 miejsce z odległością 4,73 m. Obydwie dziewczyny są młodszym rocznikiem młodziczek, więc w przyszłym roku dopiero powinny rządzić na skoczni - już zdobyły medal w sztafecie, za rok czas na indywidualne sukcesy. W biegu płotkarskim na 200 m świetnie spisał się Tomasz Siejak. Rewelacyjnie pobiegł w swojej serii będąc bardzo blisko złamania granicy 27 sekund (27,02). Ten wynik dał Tomkowi 9 miejsce w Polsce. Rewelacyjnie pobiegła na 1000 m Aleksandra Styś. Ustanowiła rekord życiowy 3:01,25, ale wszystkie dziewczyny postarały się o swoje rekordy, więc ten wynik wystarczył na zajęcie 8 miejsca w kraju. Również rekord życiowy na 100 m ustanowił Bartosz Karasiński 11,48 s i ten czas dał Bartkowi 10 miejsce w Polsce. Również rekordem życiowym bieg na 1000 m ukończył Tobiasz Rybaczewski 2:47,97. Zajął 18 miejsce wśród średniodystansowców i pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Marlena Mrówczyńska wystartowała w biegu na 600 m uzyskując czas 1:41,74 i 15 miejsce w rywalizacji młodziczek. Katarzyna Rutkowska w konkursie rzutu młotem uzyskała wynik 32,70 m oddając tylko jeden mierzony rzut w konkursie. Wynik ten dał Kasi 14 miejsce wśród młociarek. Kaja Wesołowska w biegu na 80 m przez płotki uzyskała czas 12,53 s i zajęła 16 miejsce w kraju. Wielkie gratulacje dla naszych zawodników i trenerów, którzy przygotowali młodych lekkoatletów do startu!