***

  

Już po raz trzeci Puszczykowo pod własnym szyldem organizuje Czwartki Lekkoatletyczne dla dzieci szkół podstawowych. Od ponad 20 lat impreza odbywa się w wielu miastach w Polsce a kończy się Finałem Ogólnopolskim. Tam spotykają się najlepsi młodzi adepci lekkiej atletyki, którzy systematycznie brali udział w Czwartkach w swoim mieście (co najmniej 6 razy w rundzie jesienno- wiosennej). Najlepsi w Polsce startują w Pucharze Europejskim. W założeniu zawody organizowane są dla uczniów klas IV - VI.

W Puszczykowie zmodyfikowaliśmy zasady i w zawodach mogą startować również młodsze roczniki - dzieci od 5 roku życia. Ustalamy 5 kategorii wiekowych - dzieci urodzone w roku 2004, 2005, 2006, 2007-2008 oraz 2009 i młodsi. Każdy uczestnik zawodów może wziąć udział w dwóch konkurencjach - w jednej biegowej i w jednej technicznej. Wśród konkurencji biegowych zawodnicy mają do wyboru bieg na 60m, 300m, 600m dziewczęta, 1000m chłopcy. Konkurencje techniczne to - skok w dal, rzut piłeczką oraz skok wzwyż.

Pierwszy jesienny start dla wszystkich chętnych, chcących się zmierzyć z samym sobą, z rówieśnikami, pragnących ustanowić swój rekord, zapraszamy już w najbliższy piątek 30 września o godz. 15.30 na stadion lekkoatletyczny. Zapisy do konkurencji będą odbywać się na stadionie przed zawodami. Dla wszystkich uczestników przewidziane są drobne upominki a dla najlepszych trójek w konkurencjach dyplomy. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci :) :)

Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem na zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, które odbywają się 3 razy w tygodniu - w poniedziałki i środy w godz. 16.30- 17.30 oraz w piątki 15.30- 16.30. Być może wśród WAS znajdziemy kolejnego olimpijczyka???

Kolejne dwa starty- 10 października (poniedziałek) oraz 19 października (środa). godz. 16.30