***

 W słoneczne i ciepłe popołudnie ostatniego dnia września spora grupa młodych sportowców wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych dla dzieci z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne. Najliczniej wystartowały najmłodsze kategorie wiekowe. Mieliśmy bardzo sprawnych 4-latków, którzy zabłysnęli znakomitym potencjałem. Udział dzieci w tych zawodach to przede wszystkim zasługa rodziców, którzy dbają o zdrowie i sprawność fizyczną swoich milusińskich oraz swoim przykładem zaszczepiają właściwe wzorce. 
W zawodach padło kilka wartościowych wyników. Na pierwszy plan wysuwają się wyniki Wiktorii Szeszuły (z klasy VI), która w biegu na 60m uzyskała świetny rezultat 8,35 a w skoku w dal nie mniej cenną odległość - 4,35m. Dobre wrażenie pozostawił po sobie Maciej Hetman (klasa V) szczególnie w biegu na 60m - 8,90 i w skoku w dal 4,23m. W rzucie piłeczką niezły wynik osiągnął Nikodem Głowacki (klasa VI)- 46m oraz Jan Maćkowiak (klasa IV) - 33m. W skoku w dal wśród 9-latków zwyciężył Franek Mumot - 3,57m oraz Julia Cragg - 3,28m. Bardzo dobry skok w kategorii 7-latków oddała Hania Bartkowiak - 2,57m, która również świetnie wystartowała w biegu na 60m - 11,26. Maja Gawrońska 4-latka z Puszczykowa przebiegła dystans 60m w czasie 15,70. Jej brat - Jasiu 7-latek zwyciężył w skoku w dal 2,71m i w biegu na 300m - 66,60. Czas poniżej 4 minut na 1000m osiągnął 10-letni Franek Bartkowiak a 7-letni Cezary Walczak osiągnął wynik 5:10. 
Gratulujemy wszystkim dzieciom wspaniałych rezultatów, rekordów życiowych, pierwszych startów! Rodzicom i dziadkom dziękujemy za przybycie wraz z dziećmi. Wszystkich młodych sportowców zapraszamy na zajęcia lekkoatletyczne w poniedziałki, środy i piątki na stadion Juvenii. 
Następne zawody 10 października o godz. 16.30. Po nich wręczymy dyplomy i wyróżnienia wszystkim uczestnikom dzisiejszych zawodów! Zapraszamy!!