***

W sobotę 14 stycznia w Kaliszu odbyły się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. Młodzi sportowcy walczyli w biegu na 60m, 300m,600m,1000m,2000m, w skoku w dal, wzwyż, chodzie i biegu na 60mppł. Nasi młodzicy wywalczyli 9 medali (4-1-4). Najlepiej wśród naszych reprezentantów spisała się Nikola Mrugalska, która wywalczyła dwa złote medale i potwierdziła swój talent sprinterski - nie miała sobie równych na 60m (8,13) i na 300m (46,19). Złoty medal w biegu na 60m przez płotki wywalczył Piotr Matuszewski (9,95). Dwa medale w biegu na 1000m zdobyły dziewczyny z Juvenii - starsza Julia Kaczmarek zwyciężyła, młodsza o rok Wiktoria Mazur zajęła III miejsce. Srebrny medal w skoku w dal z wyśmienitym wynikiem wywalczyła Roksana Jędraszak (5,17). Z brązowym medalem do Puszczykowa wrócił Wiktor Czyż na 2000m oraz Maksymilian Goździk w skoku w dal. Również na najniższym stopniu podium stanęła Jagoda Urbaniak w biegu na 600m. O medal otarła się Klaudia Kocurek i Martyna Trocholepsza na 600m, Zuzanna Rzepecka na 60m, Aleksandra Smoczyk na 60mppł i Piotr Matuszewski na 60m. Dodając medale kulomiotów razem młodzicy wywalczyli 12 medali podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski. Gratulacje dla naszych młodzików!
Złoto: Nikola Mrugalska 60m, Nikola Mrugalska 300m, Julia Kaczmarek 1000m, Piotr Matuszewski 60mppł, Katarzyna Rutkowska kula
srebro: Roksana Jędraszak w dal, Agata Ślachciak kula
brąz: Wiktoria Mazur 1000m, Jagoda Urbaniak 600m, Wiktor Czyż 2000m, Maksymilian Goździk w dal, Adam Ziółkowski kula