***

 W czwartkowe popołudnie 19 stycznia w klubie MKS Juvenia Puszczykowo odbyło się uroczyste Podsumowanie Sezonu 2016. Corocznym zwyczajem ogłaszany jest ranking 20-stu najlepszych lekkoatletów w klubie. Prezes klubu pan Jarosław Jagaciak zaprezentował osiągnięcia zawodników klubu w mijającym sezonie. Największym osiągnięciem 2016 roku był udział wychowanki klubu Anny Jagaciak- Michalskiej w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Ania, która pochodzi z Puszczykowa i przez wiele lat reprezentowała klub MKS Juvenia ustanowiła również w 2016 roku rekord życiowy w trójskoku. Z rekordowym wynikiem 14,40 m, który osiągnęła w Amsterdamie podczas Mistrzostw Europy, otarła się o medal. Reprezentowanie kraju w Igrzyskach Olimpijskich to największe marzenie każdego lekkoatlety. Oprócz niebywałych sukcesów Ani mieliśmy także swoją reprezentantkę na Mistrzostwach Świata Juniorów w sztafecie 4x100 m - Marcelinę Winkowską. Aż 39 osobostartów mieliśmy na zawodach rangi krajowej - Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych - poczynając od Finału Ogólnopolskiego Czwartków Lekkoatletycznych na Mistrzostwach Polski Seniorów kończąc. Reprezentanci Juvenii wywalczyli w mijającym sezonie 5 medali - Marcelina Winkowska srebro na 100m i brąz na 100mppł, Julia Chuda brąz w rzucie oszczepem na Mistrzostwach Polski Juniorów, Monika Piekarska srebro w trójskoku na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i srebro sztafety 4 x100m (Monika Schutz, Kaja Wesołowska, Nikola Mrugalska, Roksana Jędraszak) na Mistrzostwach Polski Młodzików. Zawodnicy wywalczyli 11 medali w rywalizacji międzywojewódzkiej młodzików i 67 medali w rywalizacji na poziomie województwa. MKS Juvenia jest najlepszym klubem w Wielkopolsce pod względem szkolenia młodzików i przodującym w szkoleniu juniorów.
Na Podsumowaniu Sezonu ogłoszono ranking 20-stu najlepszych lekkoatletów:
1. Marcelina Winkowska  2. Monika Piekarska  3. Julia Chuda  4. Filip Kossmann  5. Maciej Czyż  6. Filip Zarzyński  7. Maciej Bąk  8. Adrian Ratajczak  9. Aleksandra Styś  10. Marlena Mrówczyńska  11. Zyta Wesołowska  12. Michalina Matuszczak  13. Roksana Jędraszak  14. Lena Kłosińska  15. Kaja Wesołowska  16. Tomasz Siejak  17. Bartosz Karasiński 18. Tobiasz Rybaczewski  19. Zuzanna Baraniak  20. Katarzyna Rutkowska.
Wyróżnieni zostali młodzi, obiecujący zawodnicy, którzy w 2017 roku mogą odnosić sukcesy, jeśli potwierdzą swój talent dużą porcją pracowitości i wytrwałości. Do takich osób należy: Agata Ślachciak, Wiktoria Mazur, Zuzanna Rzepecka, Martna Trocholepsza i Maksymilian Goździk.

W uroczystości Podsumowania Sezonu wzięli udział zaproszeni goście - burmistrz Puszczykowa p. Andrzej Balcerek, przedstawiciel Starostwa Powiatowego- pan Piotr Pietryga, prezes SZS Wielkopolska pan Zdzisław Urbańczyk, dyrekcja ZS Puszczykowo pan Przemysła Budzyński i pani Dorota Rojewska. Wszystkim dziękujemy za udział!