***

 Sezon lekkoatletyczny dopiero się rozkręca, a najważniejsze imprezy ciągle przed nami. Mimo to na pierwszych zawodach pojawiły się już  ciekawe i obiecujące wyniki. W kategorii juniorów bardzo dobrą formą zabłysnął Jakub Olejniczak, który aktualnie otwiera tabele krajowe na dystansie 100 m i jako jedyny  pokonał ten dystans w Polsce poniżej 11 sek - 10,91. Na wysokim 7. miejscu w Polsce znajduje się Bartosz Zieliński z wynikiem 11,14. Na dystansie 200 m mamy aż trzech juniorów w pierwszej 10. w Polsce. Najlepszy jest Jakub Olejniczak, na 6. pozycji znajduje się Bartosz Zieliński a pierwszą 10. zamyka Amadeusz Zdrojewski. Adrian Ratajczak zajmuje 4. miejsce w biegu na 1500 m a na 800 m jest na 13. pozycji. Na dystansie 1500 m na 8. miejscu plasuje się Maciej Czyż, a Krystian Zdrojewski ma 13. lokatę w kraju. Maciej jest 6. na 3000 m. Wśród juniorek wysoko plasuje się Marcelina Winkowska, która zajmuje 4. miejsce na 100 m a na 200 m  jest 11. w Polsce. Zyta Wesołowska plasuje się na 14. miejscu wśród skoczkiń wzwyż. Katarzyna Bąk zajmuje 6. lokatę na 3000 m a Michalina Matuszczak 15. miejsce na 400 m. 
Najwyżej w kategorii juniora młodszego plasuje się Artur Szymkowiak, który na 100 m uzyskał czas 11,17 z nieznacznie sprzyjającym wiatrem. Ten wynik daje mu 3. miejsce w Polsce. Na dystansie 200 m Artur zajmuje obecnie 14. lokatę w kraju. Piotr Dudziak na dystansie 400 m znajduje się w krajowym rankingu na 7. pozycji z czasem 51,70. Oskar Lier plasuje się na 18. miejscu wśród najlepszych skoczków wzwyż. Z juniorek młodszych na uwagę zasługuje wynik Aleksandry Styś, która zajmuje 8. lokatę na 800 m oraz  Kai Wesołowskiej w biegu na 100 m ppł -  z wynikiem 15,34 zajmuje 12. miejsce w Polsce.  
W kategorii młodzików najwyżej w tabelach krajowych z naszego klubu znajduje się Nikola Mrugalska- druga na 200 m z czasem 25,92 i piąta na 100 m. Roksana Jędraszak zajmuje obecnie 8. miejsce w skoku w dal z rezultatem 4,96m. Katarzyna Rutkowska w rzucie młotem plasuje się na 8. miejscu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Jagoda Urbaniak, która na 800 m zajmuje 4. pozycję a na 600 m znajduje się na 14. miejscu. W rzucie oszczepem Zuzanna Remus z wynikiem 30,11 m zajmuje obecnie 15. miejsce w Polsce. Wśród młodzików najwyższe miejsce  zajmuje Jan Namysł w rzucie oszczepem plasując się na 6. lokacie. Adam Ziółkowski zajmuje 17. miejsce w rzucie dyskiem młodzików. 

 Już w przyszłą niedzielę 28 maja - Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików na stadionie Olimpii w Poznaniu. W ubiegłym roku młodzicy Juvenii wywalczyli 10 medali - 5 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe. Czy w tym roku będzie lepiej?  Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów planowane są na 10-11 czerwca
W międzyczasie czeka nas Finał Wojewódzki Licealiada - 31 maja oraz Finał Wojewódzki Gimnazjada - 2 czerwca. Ponadto w Żerkowie 25 maja Finał Wojewódzki w drużynowych biegach przełajowych. W kilku ostatnich latach uczniowie Zespołu Szkół w Puszczykowie stawali na najwyższym stopniu podium  - zdobywając tytuł drużynowych Mistrzów Województwa Wielkopolskiego. Życzymy podtrzymania tej dobrej passy. 

Mistrzostwa Polski Juniorów  odbędą się w Toruniu w terminie 7-9 lipca a Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  4-6 sierpnia na Mazowszu. Mistrzostwa Polski Młodzików tym razem w Białej Podlaskiej w terminie 23-24 września. 

Życzymy naszym zawodnikom jak najlepszych osiągnięć i coraz mocniejszych życiówek.