***

W poniedziałek 22 maja na stadionie w Puszczykowie odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU szkół podstawowych w CZWÓRBOJU LEKKOATLETYCZNYM. Wystartowało w nich 18 drużyn dziewcząt i 19 zespołów chłopców. W ramach zawodów odbyły się również Mistrzostwa Puszczykowa. Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców zwyciężyły zespoły ze Szkoły nr 1 w Puszczykowie. Najlepszym zawodnikiem został NIKODEM GŁOWACKI a zawodniczką MONIKA NEYMAN.

W ramach Mistrzostw Powiatu toczyła się zacięta walka. Każdy wynik decydował o ostatecznym miejscu całego zespołu. Świadczy o tym chociażby sprawa mistrzowskiego tytułu wśród chłopców. Złoty medal i puchar wywalczyła drużyna ze szkoły nr 2 w Luboniu wyprzedzając tylko o 1 punkt (!!) zawodników z SP nr 2 w Mosinie. Brązowe medale zdobyli uczniowie z SP 3 w Luboniu. W kategorii dziewcząt wygrana była wyraźna na rzecz uczennic z SP 2 w Mosinie. Dziewczęta wyprzedziły uczennice z Suchego Lasu a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Kamionek. Dwa najlepsze zespoły w kategorii chłopców oraz dziewcząt będą reprezentować Powiat Poznański podczas Mistrzostw Rejonu wschód oraz zachód w dniu 24 maja. Z rejonu również awansują dwie najlepsze szkoły do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 30 maja w Pile. Ponadto ważne będą punkty drużyny, ponieważ oprócz dwóch szkół szanse na awans mają cztery zespoły ze wszystkich rejonów z najwyższą liczbą punktów. Ponadto do Finału Wojewódzkiego awansują po 3 najlepsze osoby z każdej konkurencji indywidualnie.

Indywidualnie wśród dziewcząt na uwagę zasługują trzy zawodniczki - każda z nich zdobyła ponad 300pkt. Pierwsze miejsce wywalczyła KALINA URBANIAK (Suchy Las 331 pkt), drugie miejsce uzyskała JULIA KOCUREK (Stęszew  329 pkt) a trzecie AGATA TWARDOWSKA (Kamionki 319 pkt). Na uwagę zasługuje także wynik MARYSI HAREMSKIEJ  w rzucie piłeczka palantową 48 m.

Indywidualnie wśród chłopców zwyciężył JACEK FAJFER  (SP 1 Mosina 272 pkt), drugi był FRANCISZEK MOREWSKI (SP 1 Murowana Goślina 271 pkt) a trzecie miejsce wywalczył HUBERT CURYK (Rokietnica 261 pkt).

Wszystkich uczniów zainteresowanych podjęciem treningów lekkoatletycznych w ramach klubu sportowego i pod okiem grupy zawodowych trenerów- zapraszamy do szkoły w Puszczykowie i do kontaktu z trenerami klubu MKS Juvenia Puszczykowo.