***

We wtorek 23 maja na stadionie w Puszczykowie odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU szkół gimnazjalnych w lekkiej atletyce. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze, mimo że nie wszystkie starty były udane. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji zakwalifikowali się automatycznie do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 2 czerwca w Poznaniu.  Spośród naszych uczniów złoty medal i tytuł Mistrzów Powiatu wywalczyli: Kaja Wesołowska (80mppł), Nikola Mrugalska (100m), Zuzanna Remus (oszczep), Martyna Pendowska (wzwyż) i sztafety 4x100m (G.Jankowska, Z. Morszner, A. Filipiak, Z. Rzepecka)i szwedzka dziewcząt (K. Wesołowska, A. Smoczyk, E. Olbińska, N. Mrugalska). Wśród chłopców zwyciężyli - Bartosz Karasiński (100m), Jakub Binek (300m), Jakub Jankowski (110mppł), Tomasz Siejak (200m ppł), Patryk Kostka (kula) i sztafeta 4x100m (O.Jankowski, P.Matuszewski, A.Ziółkowski, M. Goździk).
Do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowała się dodatkowo 15-osobowa grupa uczniów z najbardziej wartościowymi wynikami w zawodach powiatowych. Z tej puli  awans wywalczyli: Katarzyna Rutkowska (kula), Gracjana Jankowska i Julia Tomaszewska (200m ppł), Wiktoria Mazur i Julia Kaczmarek (1000m), Klaudia Kocurek i Martyna Trocholepsza (600m), Emilia Olbińska i Zuzanna Rzepecka (300m), Jan Namysł (oszczep) i Maks Goździk ( w dal).
Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy powodzenia w Finale Wojewódzkim!