***

W niedzielę 28 maja na stadionie Olimpii w Poznaniu odbyły się MISTRZOSTWA WIELKOPOLSKI MŁODZIKÓW. Wystartowała w nich duża grupa lekkoatletów z Puszczykowa. To przede wszystkim uczniowie pierwszej i drugiej klasy Gimnazjum Sportowego. Zdobywcy medali to głównie starszy rocznik- uczniowie drugiej klasy. Poza tym duże wzmocnienie stanowiła grupa zamiejscowa Juvenii trenująca w Jarocinie pod okiem trenera Mateusza Gościniaka.  Nasi zawodnicy wywalczyli rekordową liczbę medali w Wielkopolsce - sześć złotych medali i po pięć srebrnych i brązowych - w sumie szesnaście medali.
Ze złotem do Puszczykowa wraca NIKOLA MRUGALSKA  - najszybsza sprinterka w Wielkopolsce z nowym rekordem życiowym na 100m - 12,58. Nikola również zdobyła drugi złoty medal w sztafecie 4 x 100m. Złote dziewczyny w sztafecie to ZUZANNA RZEPECKA, ROKSANA JĘDRASZAK I JAGODA URBANIAK. Jagoda także wywalczyła indywidualnie złoto w biegu na 600m z czasem 1:43,69. Ze złotem wraca PIOTR MATUSZEWSKI za bardzo dobry występ w biegu na 200 m ppł. Nowy rekord życiowy w rzucie oszczepem zanotował JAN NAMYSŁ 48,33m i zdobył tytuł mistrza Wielkopolski.
Srebrne medale to przede wszystkim zasługa miotaczy - KATARZYNA RUTKOWSKA zdobyła tytuł wicemistrzyni dwukrotnie - w pchnięciu kulą oraz w rzucie młotem. Dwa medale wywalczył również ADAM ZIÓŁKOWSKI - w pchnięciu kulą i w rzucie dyskiem. Drugi medal, oprócz złota w sztafecie, tym razem srebrny zdobyła ROKSANA JĘDRASZAK w skoku w dal z wynikiem 5,39m przegrywając złoto zaledwie o 1 centymetr.
Brązowe medale wywalczyły dwie miotaczki - za rzut oszczepem zdobyła ZUZANNA REMUS a w rzucie dyskiem z nowym rekordem życiowym PATRYCJA PILAWSKA. W biegu na 600m na trzecim miejscu uplasowała się MARLENA MRÓWCZYŃSKA  a na dystansie 1000m - JULIA PAWEŁCZYK. Ostatnią konkurencją zawodów był bieg sztafetowy chłopców 4 x 100m i tutaj zdobyliśmy także ostatni medal dla MKS Juvenia - zespół biegał w składzie: OLIWER JANKOWSKI, MAKS GOŹDZIK, ADAM ZIÓŁKOWSKI i PIOTR MATUSZEWSKI.
Oprócz medalistów mieliśmy wiele miejsc blisko podium i dużo rekordów życiowych.
Wielkie gratulacje dla młodzików oraz trenerów. To historyczny sukces w tej kategorii wiekowej dla Juvenii w ilości zdobytych medali!