***

We wtorek 7 czerwca na stadionie Olimpii odbył się Finał Wojewódzki Szkół Gimnazjalnych w lekkiej atletyce. Nasi uczniowie wywalczyli siedem medali (2-4-1), tyle samo co w ubiegłym roku w Pile. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja szkoły - zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców- była niepokonana wśród 150 szkół z całej Wielkopolski, zdobywając tytuły mistrzowskie. Indywidualnie nasi uczniowie wywalczyli dwa złote medale - NIKOLA MRUGALSKA  zwyciężyła w finale biegu na 100 m a KAJA WESOŁOWSKA w biegu na 80 m ppł. Srebrny medal trafił do PATRYKA KOSTKI  za pchnięcie kulą i TOMASZA SIEJAKA za bieg na 200 m ppł. Dwa srebrne medale trafiły do drużyn w sztafetach szwedzkich -  dziewczęta startowały w składzie Nikola Mrugalska, Emilia Olbińska, Aleksandra Smoczyk, Kaja Wesołowska a chłopcy - Stanisław Rolewski, Piotr Matuszewski, Jakub Biniek, Tomasz Siejak. Brązowy medal wywalczył JAKUB BINIEK w biegu na 300m. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczniów, godnie reprezentujących barwy GIMNAZJUM SPORTOWEGO w Puszczykowie. Brawo!