***

Mistrzostwa Polski Juniorów czyli U20 odbyły się w tym roku w Toruniu w terminie 7-9 lipca. Nasz klub reprezentowało aż 17 juniorów - w konkurencjach indywidualnych oraz w sztafetach. Reprezentanci MKS Juvenia wywalczyli w klasyfikacji drużynowej aż 94 punkty plasując się na 4. miejscu wśród najsilniejszych teamów juniorowskich w Polsce. To ogromny sukces naszego klubu - nasi zawodnicy udowodnili nie tylko swoją dominację w Wielkopolsce, ale również na arenie ogólnopolskiej. Cieszy przede wszystkim fakt, że każdy reprezentant Juvenii walczył w swoim konkursie na wysokim poziomie, osiągając rekord życiowy lub będąc niego bardzo blisko. Jedyny medal w kolorze srebra wywalczyła męska sztafeta 4 x 100 m w składzie - Amadeusz Zdrojewski, Bartosz Zieliński, Damian Bogaczyński oraz Jakub Olejniczak.  Najbliżej podium indywidualnie znalazł się Maciej Czyż w biegu na 2000m z przeszkodami osiągając znakomity rezultat 6:04,12 i 5. miejsce. Maciej był również 11. w biegu na 3000 m z czasem 8:50,28. Oprócz medalu dwa miejsca w finale A uzyskał Jakub Olejniczak -  w biegu na 200 m zajął 6. miejsce (22,02) a w biegu na 100 m był na 8. pozycji (10,94). Marcelina Winkowska również pobiegła w dwóch finałach A - lepiej zaprezentowała się w biegu na 100 m przez płotki (14,30) zajmując 6. lokatę - na dystansie 100 m ale bez płotków była na 8. miejscu. Amadeusz Zdrojewski wywalczył srebro w sztafecie a oprócz tego zajął 6. miejsce w biegu na 400 m (48,96). W pierwszej "dziesiątce" w Polsce znalazł się jeszcze Krystian Zdrojewski w biegu na 3000 m (15,56:14) oraz sztafeta kobiet 4 x 100 m w składzie Zyta Wesołowska, Oliwia Michalska, Adrianna Pokrzywniak i Marcelina Winkowska.  Tuż za pierwszą "dziesiątką" na 11. miejscu w kraju znalazła się Zyta Wesołowska w konkursie skoku wzwyż (159 cm) oraz Michalina Matuszczak w biegu na 800 m (2:20,99). Na 12. miejscu rywalizację w biegu na 800 m panów ukończył Adrian Ratajczak z wynikiem 1:56,71 oraz zajął 16. pozycję na 1500 m z czasem 4:07,17.  Sztafeta kobiet 4 x 400 m w składzie Adrianna Pokrzywniak, Katarzyna Bąk, Oliwia Michalska oraz Michalina Matuszczak zajęła 12. miejsce z czasem 4:23,38. Bartosz Zieliński bieg na 200 m ukończył na 14. pozycji z wynikiem 22,38 a Katarzyna Bąk była 23. w biegu na 5000 m.
Wielkie brawa dla wszystkich zawodników, którzy zrobili wszystko co mogli, żeby zająć jak najlepsze miejsce w swojej konkurencji!! Brawo dla trenerów!

Już za chwilę, w pierwszy weekend sierpnia do rywalizacji przystąpią juniorzy młodsi, którzy będą walczyć o medale Mistrzostw Polski U18 w Warszawie. Liczymy na jak najlepsze występy naszych reprezentantów- Leny Kłosińskiej w rzucie oszczepem i w skoku o tyczce,  Oskara Liera w konkursie skoku wzwyż, Marii Lisieckiej w biegu na 400 m ppł, Zuzanny Obst i Aleksandry Styś w biegu na 1500 m, Piotra Dudziaka na 400 m i Kai Wesołowskiej w biegu na 100m ppł. Trzymamy kciuki- POWODZENIA!!