***

×

Uwaga

The was a problem converting the source image.

Tylko jeden klub z Wielkopolski i Zachodniopomorskiego może się poszczycić zwycięstwem w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Międzywojewódzkich Młodzików. Tym klubem jest MKS Juvenia Puszczykowo. Miło nam poinformować, że zespół z Puszczykowa pokonał wszystkie kluby z dwóch województw i po raz pierwszy w historii zanotował taki sukces! Zwycięstwo w zawodach międzywojewódzkich to ogromne osiągnięcie - wpływ na taki wynik ma systematyczna praca treningowa z uczniami Gimnazjum Sportowego oraz owocna współpraca z sekcją działająca w Jarocinie. W tym roku wszyscy uczestnicy zdobyli łącznie 40 punktów a indywidualnie zawodnicy wywalczyli 7 medali (2- 1- 4). Największy sukces osiągnęła Roksana Jędraszak, zwyciężając w konkursie skoku w dal z wynikiem 5,24m. Zdobyła ze sztafetą 4 x 100m drugi złoty medal. W zwycięskiej sztafecie znalazła się także Nikola Mrugalska, Zuzanna Rzepecka i Wiktoria Krawczyk. Srebrny medal  w konkursie rzutu dyskiem wywalczył Adam Ziółkowski z rezultatem 41,73m. Adam zdobył także brązowy medal w konkursie pchnięcia kulą z nowym rekordem życiowym 11,02m. Dwa brązowe medale zdobyła sprinterka Nikola Mrugalska - w finale na 100m uzyskała czas 12,90 a na 300m 42,28. Brązowy medal wywalczyła także Julia Pawełczyk w biegu na 1000m.
Poza medalistami wielu zawodników osiągnęło wysokie miejsca- plasując się niestety tuż za podium. Na czwartym miejscu rywalizację zakończyła dwukrotnie Katarzyna Rutkowska - w rzucie młotem i pchnięciu kulą. Podobną sytuację miał Jan Namysł w rzucie oszczepem i w rzucie dyskiem.  Tuż za podium z rekordem życiowym na 200m przez płotki znalazła się Gracjana Jankowska.  Czwarta lokata przypadła także Agacie Ślachciak w rzucie oszczepem z rekordem życiowym, tuz za nią była Zuzanna RemusPiąta lokata przypadła także Maksymilianowi Goździkowi w pchnięciu kulą a w skoku w dal zajął 8. miejsce. Piąte miejsce wywalczyła Julia Kaczmarek w biegu na 1000m. Wielkie gratulacje dla całej drużyny młodzików!