***

 Od kilku lat Puszczykowo jest gospodarzem zawodów lekkoatletycznych dla dzieci odbywających się w całej Polsce pod nazwą CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE. Formuła tych zawodów skupia się przede wszystkim na indywidualnych osiągnięciach młodych lekkoatletów głównie w wieku 11-13 lat. Każdy uczestników podczas jednych zawodów startuje w dwóch wybranych przez siebie konkurencjach - jednej biegowej (60 m, 300 m, 600 m dziewczęta lub 1000 m chłopcy) i jednej technicznej ( skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową). Na kolejnych zawodach może wybrać dwie inne konkurencje lub ciągle startować w tych samych. W FINALE uczestnik wybiera jedną, swoją najmocniejszą konkurencję i tylko w JEDNEJ może wystartować.

W Puszczykowie wiosną 2018 odbędą się cztery starty - 19 kwietnia, 26 kwietnia, 10 maja oraz FINAŁ 24 maja. Wszystkie zawody rozpoczynają się o godz. 16.30 wspólną rozgrzewką. Warto pojawić się na zawodach 15 minut wcześniej, żeby wpisać się na listę wybranych przez siebie konkurencji.

W Puszczykowie tradycyjnie uczestnicy startują w pięciu oddzielnych kategoriach wiekowych:
 - rocznik 2005,  rocznik 2006, rocznik 2007, rocznik 2008-2009, rocznik 2010 i młodsi

Najlepsi zawodnicy otrzymują dyplomy (na kolejnych zawodach odbywa się dekoracja zwycięzców poszczególnych konkurencji i kategorii wiekowych), w FINALE pierwsze trójki otrzymują medale.

W tym roku dla każdego uczestnika będzie woda oraz zdrowa przekąska. 

Ponadto na każdych zawodach odbędzie się LOSOWANIE NAGRÓD wśród wszystkich uczestników!

Przez cały sezon 2018 ( cztery starty wiosną oraz trzy starty jesienią) będzie prowadzona punktacja szkół. Szkoły o najwyższej ilości punktów (za liczbę startujących i wartość punktową osiągniętych rezultatów) otrzymają puchary.

Dzieci, które wystartują we wszystkich zawodach w sezonie 2018 (siedem startów) otrzymają SPECJALNY UPOMINEK.

Udział w zawodach jest bezpłatny!  Zgłoszenia dokonuje się na miejscu na 15 minut przed zawodami.

Zawody finansowane są z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Urzędu Miasta w Puszczykowie oraz klubu MKS Juvenia Puszczykowo.