***

 Przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyła się inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych w Puszczykowie. Oprócz pogody dopisała również frekwencja, w zawodach wystartowało ponad 100 dzieci w wieku 6-13 lat, młodych adeptów lekkoatletyki. W zawodach padło kilka ciekawych wyników w różnych kategoriach wiekowych. Bardzo dobry wynik w rzucie piłeczką 44m uzyskała Maria Bukowy z Puszczykowa. W biegu na 60m najszybsza była Paulina Cymbalista z Wąsosza z wynikiem 9,06. W najmłodszej kategorii dziewcząt 8-latek zwyciężyła Dominika Waszak ze Słupcy z rewelacyjnym wynikiem 10,02. W starszych grupach wiekowych wygrywały: Jagoda Mielcarek, Zuzanna Orchowska oraz Weronika Blimka. Wśród chłopców na 60m w swoich kategoriach wiekowych zwyciężali - Antoni Falkiewicz, Aleksander Paszak, Marcel Kiszka, Dominik Kądzielak oraz Jakub Klauza. Na 300m najszybsza była Anna Rachocka, świetne wyniki osiągnęła także Sylwia Pawela i Helena Lewandowska. Wśród chłopców na dystansie jednego okrążenia najlepsi byli - Dawid Ziółkowski, Franek Mumot, Bruno Sołtys oraz Kacper Naskręt. Na 600m najlepiej zaprezentowała się Julia Konury oraz Julia Cymbalista. Na 1000m najszybszy był Franciszek Suszka. Skok w dal to popis Julii Cymbalisty, która skoczyła na odległość 4,29m. Zwyciężyły także: Michalina Tężycka, Sylwia Pawela, Nikola Kalecka, i Wiktoria Kajca. Wśród chłopców najdalej skoczył Marcel Kiszka, także 4,29m - swoje kategorie wiekowe wygrywali- Antoni Falkiewicz, Franciszek Suszka, Nikodem Antoszek i Adam Lewandowski. Piłeczkę palantową oprócz Marii Bukowy najdalej posłała Paulina Rybska, Paulina Zając, Michalina Kuczyńska oraz Dominika Waszak. 

Nagrody sportowe wylosowali- Paulina Rybska, Zofia Jurga, Cezary Rachocki oraz Marika Kaczmarek.

Kolejne zawody 26 kwietnia. Wśród szkół z Puszczykowa toczy się rywalizacja punktowa o specjalną nagrodę w postaci sprzętu lekkoatletycznego dla szkoły.

Dzieci, które wystartują we wszystkich siedmiu zawodach w cyklu Czwartków (cztery wiosna i trzy jesienią) otrzymają NAGRODY- niespodzianki.

Zawody finansowane są z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta w Puszczykowie oraz klubu MKS Juvenia Puszczykowo.