***

 Przy pięknej, słonecznej pogodzie 24 maja odbył się Miejski Finał Czwartków Lekkoatletycznych w Puszczykowie. Na starcie zjawiła się spora grupa młodych sportowców, którzy walczyli tego dnia o medale. Każdy uczestnik mógł wystartować w dwóch konkurencjach. W zawodach brały udział dzieci w wieku 6-13 lat. Wszyscy rywalizowali w duchu fair play, każdy walczył o swój nowy rekord życiowy. Przy okazji padło kilka ciekawych wyników. W kategorii 11-latków na wysokim poziomie stał konkurs skoku w dal - tym razem rywalizację wygrał Marcel Kiszka z wynikiem 4,55 m, drugi był Maks Wesołowski również z rekordem życiowym 4,52 m. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze zaprezentowała się Aleksandra Czajkowska, wygrywając 60 m z wynikiem 9,24 i skok w dal 4,00 m. Podwójną zwyciężczynią w gronie 8-latek została Dominika Waszak, która świetnie biega na 60 m - 10,15 i rzuca piłeczką. Na uwagę zasługuję dobry bieg Franciszka Suszki na 1000 m, występ Natalii Dydymskiej i Hanny Bartkowiak na 300 m, dobry skok w dal Wiktorii Kajca i  Pawła Gosienieckiego, rzut piłeczką Jadwigi Jędrzejczak, bieg na 60 m Jana Wierzbickiego i Martyny Chojnackiej.

Po dwa zwycięstwa zanotowali:

-  Dominik Kądzielak - skok w dal i na 300 m, 
-  Antoni Bartkowiak -  1000 m oraz rzut piłeczką
Amelia Konieczka - 300 m i skok w dal
Kacper Naskręt  - 300 m i rzut piłeczką
Nikola Kalecka - skok w dal i 600 m
Piotr Nieckarz - 60 m i skok w dal
Gabriela Zaparta - 600 m i rzut piłeczką
Dominika Waszak - 60 m i rzut piłeczką-
 - Aleksandra Czajkowska - 60 m i skok w dal
Marcel Kiszka - skok w dal i 60 m
Franciszek Suszka - skok w dal i 1000 m
Patrycja Łyskawińska - 600 m i skok w dal
Tomasz Ostrowski - 1000 m i rzut piłeczką

Runda wiosenna Wielkopolskich Czwartków Lekkoatletycznych dobiegła końca. Impreza została sfinansowana z budżetu Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta w Puszczykowie i klubu MKS Juvenia. 

Podziękowania dla wszystkich uczestników, ich rodziców, dla uczniów - wolontariuszy sędziujących i pomagających przy organizacji zawodów, trenerów, pomocy medycznej, dla pani Halinki i pana Jurka - bez WAS nie byłoby tej wspaniałej, sportowej imprezy! Dziękujemy!

WYNIKI FINAŁU MIEJSKIEGO