***

BARTOSZ ZIELIŃSKI to aktualnie najlepszy zawodnik w klubie MKS Juvenia 😀

Pod koniec czerwca startował w Mistrzostwach Polski Juniorów, gdzie wywalczył tytuł Mistrza Polski zdobywając złoty medal w biegu na 200 m. Poza tym zajął szóste miejsce w finale 100 m.

Uzyskał prawo startu w MISTRZOSTWACH ŚWIATA JUNIORÓW w Finlandii, gdzie ostatecznie zajął 18 miejsce na 200 m.

W tym roku pomyślnie zdał maturę w LO Puszczykowo i już niebawem rozpoczyna studia w Bydgoszczy na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego na kierunku wychowanie fizyczne -zmienia barwy klubowe dla Zawiszy Bydgoszcz.

Bartosz pochodzi z Dusznik, podobnie jak Piotr Lisek nasz wybitny skoczek o tyczce ( w tym roku czwarty na Mistrzostwach Europy). Jego pierwszym trenerem był KRZYSZTOF PLUCIŃSKI, w Juvenii trenował go Jarosław Jagaciak.

Gratulacje dla BARTKA za stawianie sobie ambitnych wyzwań, za wytrwałość mimo wielu przeszkód ( w postaci kontuzji) w drodze do Mistrzostwa Polski ale przede wszystkim za NORMALNOŚĆ, poczucie humoru i koleżeńskość.

Powodzenia na studiach i w dalszym rozwoju kariery sportowej!!