***

               W zeszłą środę 17.10.18r. odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski w sztafetowych biegach przełajowych (10x800 dziewcząt i 10x1000 chłopców). Pogoda na szczęście sprzyjała zawodnikom. Trasa była dobrze oznaczona, ale za to trudna, z 300 metrowym podbiegiem na końcu. Naszą szkołę reprezentowały 3 zespoły: dziewczyny z gimnazjum oraz liceum i chłopcy z liceum. Musieli się oni zmierzyć z wieloma szkołami z całego województwa. Nasi zawodnicy byli jednak dobrze przygotowani i poradzili sobie z tym doskonale. Po zaciętej rywalizacji, dzielnie walcząc do ostatnich metrów obie drużyny licealne wywalczyły srebro, a gimnazjalistki złoto!

  W skład mistrzowskiej sztafety gimnazjum wchodziły: Wiktoria Mazur, Zuzanna Rzepecka, Agata Ślachciak, Martyna Trocholepsza, Zofia Morszner, Agata Pyczek, Aleksandra Wojtaszek, Gabriela Matuszczak, Maria Matuszewska i Gracjana Jankowska.

  Dziewczęta z liceum były reprezentowane przez: Natalię Kopeć, Julię Kopeć, Miriam Buszkę, Julię Wojdowską, Marię Lisiecką, Anastazję Buczkowską, Paulinę Arning, Karnię Pankowską, Julię Czubak oraz Zuzannę Wincior.

  Wicemistrzami szkół ponadgimnazjalnych chłopców zostali: Eryk Basiński, Piotr Dudziak, Hbert Madaj, Eryk Pilch, Maksymilian Cieczka, Mateusz Hasiak, Kacper Galas, Kacper Chałupka, Tobiasz Rybaczewski, Jakub Kardacz i Mikołaj Patela.

  Atmosfera była bardzo koleżeńska i wszystko rozegrało się w duchu fair play. 

                „W suchym powietrzu, poziomo przez step,

Niosą się ciężko świszczące oddechy.

Biegną przed siebie wciąż ludzie łeb w łeb –

Sękate nogi i płuca jak miechy.

 

Sypnięci na drogę jak zła talia kart,

Jak z klatek na wolność puszczone goryle!

Ja biegnę beztrosko, bieg biorę za żart,

Lecz ci, co żartują, zostają gdzieś w tyle.”

                                                  - J. Kaczmarski „Bieg”