***

W sobotę 10 września, przy bardzo letniej pogodzie, na stadionie Olimpii w Poznaniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Młodzicy rywalizowali o punkty dla klubu oraz o awans do Mistrzostw Polski. Najlepszych dwóch z każdej konkurencji automatycznie otrzymywało prawo startu w imprezie krajowej, która odbędzie się 24-25 września w Słubicach. Poza tym każde województwo może zabrać najlepszych zawodników (spoza miejsc 1-2) zgodnie z przyznanym limitem. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie poprawiając ubiegłoroczny wynik drużynowo oraz indywidualnie. Młodzi lekkoatleci wywalczyli 9 medali oraz w sumie zdobyli 33 punkty. Wynik punktowy pozwolił MKS Juvenii zająć 2 miejsce w klasyfikacji klubów (za Kusy szczecin) na ponad 80 sklasyfikowanych. Zostaliśmy najlepszym klubem wśród młodzików w Wielkopolsce! Na ten sukces zapracowali medaliści oraz wszyscy, którzy znaleźli się na miejscu 4-11. Złoty medal wywalczyła Roksana Jędraszek, która w ostatnim swoim skoku idealnie trafiła w belkę i ustanowiła świetny rekord życiowy 5,44m. Zaraz za podium była Nikola Mrugalska. Złoty medal wywalczyła damska sztafeta 4 x 100m w składzie Roksana Jędraszak, Nikola Mrugalska, Monika Schutz i Kaja Wesołowska. Srebrny medal, po zaciętym biegu na 1000m zdobył Tobiasz Rybaczewski. Srebro przypadło w udziale także Tomaszowi Siejakowi na 200m przez płotki. Srebrny medal wywalczyła płotkarka  Kaja Wesołowska na 80m. Trzecie  miejsce na 1000m wywalczyła Aleksandra Styś oraz Marlena Mrówczyńska na 600m. Bartosz Karasiński wywalczył dwa brązowe medale - w finale biegu na 100m oraz ze sztafetą 4x100m wraz z Tomaszem Siejakiem, Tobiaszem Rybaczewskim, i Jakubem Jankowskim. Gratulacje dla naszych medalistów!
Gratulacje również dla tych, którzy wywalczyli punkty dla klubu ale byli za podium - Nikola Mrugalska (w dal), Kasia Rutkowska (młot, kula), Patrycja Pilawska (dysk), Jan Namysł (oszczep), Zuzanna Remus (oszczep), Patryk Kostka (kula, dysk), Julia Pawełczyk (600m), Jakub Biniek (600m), Norbert Zawadzki (1000m), Jakub Jankowski (110m ppł), Adam Ziółkowski (kula).
W Mistrzostwach Polski Młodzików w Słubicach reprezentować nas będzie 10 osób - Roksana Jędraszyk (w dal, 4x100m), Kaja Wesołowska (80m ppł, 4x100m), Nikola Mrugalska ( w dal, 4x100m), Monika Schutz (4x100m), Kasia Rutkowska (młot), Bartosz Karasiński (100m), Tomasz Siejak (200m ppł), Tobiasz Rybaczewski (1000m), Aleksandra Styś (1000m), Marlena Mrówczyńska (600m).  Powodzenia!!