***

W sobotę 7 stycznia w Środzie Wielkopolskiej odbyły się pierwsze halowe zawody w naszym regionie. Lekkoatleci mieli możliwość sprawdzić swoją zimową dyspozycję po pierwszych obozach przygotowawczych. Dla kulomiotów był to start, w którym walczyli o miejsca na podium. Nasi miotacze nie zawiedli i przywieźli z zawodów 4 medale. Po złoto sięgnęła Katarzyna Rutkowska, która zwyciężyła w kategorii młodziczek z wynikiem 10,28m. Zaraz za nią na podium znalazła się Agata Ślachciak z wynikiem 9,23m. Na czwartym miejscu uplasowała się Patrycja Pilawska. Brązowy medal w kategorii juniorek młodszych wywalczyła Lena Kłosińska z odległością 10,32m. Taki sam kolor medalu wywalczył Adam Ziółkowski w kategorii młodzika. Gratulacje!
W mitingu najlepszy wynik wśród mężczyzn ustanowił Bartosz Zieliński za rewelacyjny czas z eliminacji w biegu na 60m - 7,04. Najbardziej wartościowy wynik wśród kobiet uzyskała Marcelina Winkowska w biegu na 60m - 7,90. W biegu na 60m bardzo dobrze spisał się Artur Szymkowiak - 7,18. Bieg na 60m przez płotki wśród młodzików wygrał Piotr Matuszewski a wśród juniorek młodszych Kaja Wesołowska. Najlepszy w biegu na 500m był Tomasz Siejak a konkurs skoku w dal wygrała Roksana Jędraszak 5,10m. Bardzo dobry bieg na 60m można było zaobserwować w wykonaniu Nikoli Mrugalskiej, która w finale A osiągnęła czas 8,17. Bardzo dobre wrażenie w biegu na 500m pozostawiła Martyna Trocholepsza.
Już w następny weekend w Kaliszu odbędą się Halowe Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików a 21 stycznia juniorów. Trzymamy kciuki za wysoką formę i kolejne medale do kolekcji.