***

 Wakacje już za nami, rozpoczynamy kolejny rok szkolny. Przed nami druga część sezonu. Miło wrócić wspomnieniami do lata. W tym roku nasze klubowe lato z Juvenią spędziliśmy w Koszalinie. Obóz rozpoczął się w piątek 12 sierpnia i trwał do niedzieli 21 sierpnia. W tym roku spora grupa naszych zawodników wzięła udział w zgrupowaniu. Oprócz lekkoatletów z Zespołu Szkół i młodych adeptów trenowali z nami zawodnicy z Jarocina, którzy reprezentują MKS Juvenię. Przy tej okazji zorganizowaliśmy także obóz kadry wojewódzkiej młodzików wraz z Olimpią Poznań i Olimpem Duszniki. Pogoda nam dopisała, nie było upałów, trochę pokropiło, ale generalnie aura sprzyjała trenowaniu. Do naszej dyspozycji został oddany stadion Bałtyku Koszalin, boisko lekkoatletyczne przy szkole wraz boiskami wielofunkcyjnymi oraz sala gimnastyczna. Zorganizowaliśmy wycieczkę nad morze do Mielna, wyjście na koncert TVN "Morze przebojów", rozgrywki sportowe, zawody lekkoatletyczne, wyjście do Aquaparku, przejazd rowerami wodnymi. Największą atrakcją oczywiście był chrzest, który był kulminacyjnym punktem programu, o którym mówiło się przez kilka dni. Obyło się bez kontuzji i chorób. Wszyscy bardzo solidnie potrenowali, naładowali sportowe akumulatory. Obóz letni to największa praca dla młodzików, którzy w drugiej części sezonu mają swoje najważniejsze imprezy. Po obozie wystartowali w Lidze Młodzików, w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików a przed najlepszymi Mistrzostwa Polski Młodzików w Słubicach. Juniorzy najważniejsze zawody rangi krajowej mają już za sobą. Przed nimi zawody szkolne - Liceliada w lekkiej atletyce, które w tym roku będą odbywać się tylko na dwóch poziomach- Mistrzostw Powiatu i Finału Wojewódzkiego. Dla dzieci odbędą się Czwartki Lekkoatletyczne na naszym stadionie w Puszczykowie.