***

 

×

Uwaga

The was a problem converting the source image.

Na stadionie Olimpii w Poznaniu w sobotę 4 czerwca odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. Nasi reprezentanci wywalczyli 10 medali - połowa z nich w kolorze złota. Dopiero po nadchodzącym weekendzie będzie można podać całkowitą liczbę medali, jeżeli nasi zawodnicy zdobędą medale na 300m lub na 2000m. Z powodu ulewnego deszczu ostatnie konkurencje zawodów nie odbyły się i zostały przełożone na kolejny weekend. W sobotę najlepiej zaprezentowała się Kaja Wesołowska zdobywając 3 medale- złoty w biegu na 80mppł (12,52), złoty razem ze sztafetą 4x100m ( Nikola Mrugalska, Roksana Jędraszyk, Monika Schutz) oraz srebrny na 200m ppł (32,19). Bartosz Karasiński zdobył dwa złote medale - indywidualnie złoto w finale 100m (11,54) oraz w sztafecie 4x100m. Tomasz Siejak zwyciężył w biegu na 200m ppł (29,65) oraz w sztafecie 4 x 100m. Katarzyna Rutkowska wywalczyła srebrny medal w pchnięciu kulą (10,40) oraz brązowy w rzucie młotem (36,97). Aleksandra Styś zajęła drugie miejsce w biegu na 600m (1:39,41). Nikola Mrugalska wywalczyła brązowy medal w biegu finałowym na 100m (13,06) i złoty ze sztafetą 4x100m. Wielkie gratulacje!!

 

złoto:

Kaja Wesołowska  80m ppł  12,52

Bartosz Karasiński  100m  11,54

Tomasz Siejak   200m ppł  29,65

4 x 100m K  ( Kaja Wesołowska, Monika Schutz, Roksana Jędraszyk, NIkola Mrugalska)  51,42

4x 100m M  (Bartek Karasińki, Tomasz Siejak, Piotr Matuszewski, Tobiasz Rybaczewski)  47,54

 

srebro:

Katarzyna Rutkowska  kula  10,40m

Aleksandra Styś  600m  1:39,41

Kaja Wesołowska   200mppł  32,19

 

brąz:

Katarzyna Rutkowska  młot  36,97m

Nikola Mrugalska   100m  13,06

Na stadionie w Pile odbył się w tym roku Finał Gimnazjady Wojewódzkiej w lekkiej atletyce. Zawody miały miejsce 24 maja w upalnej atmosferze lecz przy bardzo zmiennym wietrze. Nasi uczniowie, zawodnicy Juvenii wywalczyli w zawodach 7 medali. Indywidualnie złoty medal w finale biegu na 100m wywalczył Bartosz Karasiński osiągając czas 11,48 przy przeciwnym wietrze. Złoty medal wywalczył również Emanuel Kuś osiągając bardzo dobry rezultat w skoku w dal - 6,62m. Ponadto dwa złote medale wywalczyły męskie sztafety - 4 x 100m w składzie: Filip Tomczak, Emanuel Kuś, Maciej Pilawski i Tobiasz Woźnikiewicz oraz sztafeta szwedzka- Filip Tomczak, Bartosz Karasiński, Tomasz Siejak i Piotr Dudziak. Chłopcy biegli bardzo dobrze ale na czoło stawki wysunął naszą drużynę świetny bieg Piotra Dudziaka na 400m. Poza czterema złotymi medalami nasza reprezentacja wywalczyła trzy brązowe medale. W biegu na 300m na trzecim miejscu podium stanął Piotr Dudziak z czasem 37,55. Brąz wywalczył Tobiasz Woźnikiewicz w konkursie skoku w dal z rezultatem 5,96m. Jedyny medal dla dziewcząt uzyskała Kaja Wesołowska - brąz w biegu na 80m przez płotki. Bardzo blisko medali było kilku naszych zawodników - na czwartym miejscu konkurs rzutu oszczepem zakończyła Lena Kłosińska, to samo miejsce wywalczyła Monika Schutz na 200m przez płotki, czwarte miejsce przypadło także Kasi Rutkowskiej w konkursie pchnięcia kulą i Nikoli Mrugalskiej na 100m. Za największego pechowca imprezy można uznać Tomasza Siejaka, który świetnie poprowadził bieg na 200 m przez płotki. Na ostatnim płotku potknął się, przewrócił, oczywiście wstał i dobiegł do mety, ale zamiast pozycji medalowej zajął ostatecznie 7 miejsce. Gratulujemy wszystkim startującym wysokich lokat, nowych życiówek i ambitnej walki!! Jeszcze czekamy na zestawienie drużynowe szkół - w ubiegłym roku zwyciężyliśmy w województwie zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

 

 

Na stadionie w Pile odbył się w tym roku Finał Gimnazjady Wojewódzkiej w lekkiej atletyce. Zawody miały miejsce 24 maja w upalnej atmosferze lecz przy bardzo zmiennym wietrze. Nasi uczniowie, zawodnicy Juvenii wywalczyli w zawodach 7 medali. Indywidualnie złoty medal w finale biegu na 100m wywalczył Bartosz Karasiński osiągając czas 11,48 przy przeciwnym wietrze. Złoty medal wywalczył również Emanuel Kuś osiągając bardzo dobry rezultat w skoku w dal - 6,62m. Ponadto dwa złote medale wywalczyły męskie sztafety - 4 x 100m w składzie: Filip Tomczak, Emanuel Kuś, Maciej Pilawski i Tobiasz Woźnikiewicz oraz sztafeta szwedzka- Filip Tomczak, Bartosz Karasiński, Tomasz Siejak i Piotr Dudziak. Chłopcy biegli bardzo dobrze ale na czoło stawki wysunął naszą drużynę świetny bieg Piotra Dudziaka na 400m. Poza czterema złotymi medalami nasza reprezentacja wywalczyła trzy brązowe medale. W biegu na 300m na trzecim miejscu podium stanął Piotr Dudziak z czasem 37,55. Brąz wywalczył Tobiasz Woźnikiewicz w konkursie skoku w dal z rezultatem 5,96m. Jedyny medal dla dziewcząt uzyskała Kaja Wesołowska - brąz w biegu na 80m przez płotki. Bardzo blisko medali było kilku naszych zawodników - na czwartym miejscu konkurs rzutu oszczepem zakończyła Lena Kłosińska, to samo miejsce wywalczyła Monika Schutz na 200m przez płotki, czwarte miejsce przypadło także Kasi Rutkowskiejw konkursie pchnięcia kulą i Nikoli Mrugalskiej na 100m. Za największego pechowca imprezy można uznać Tomasza Siejaka, który świetnie poprowadził bieg na 200 m przez płotki. Na ostatnim płotku potknął się, przewrócił, oczywiście wstał i dobiegł do mety, ale zamiast pozycji medalowej zajął ostatecznie 7 miejsce. Gratulujemy wszystkim startującym wysokich lokat, nowych życiówek i ambitnej walki!! Jeszcze czekamy na zestawienie drużynowe szkół - w ubiegłym roku zwyciężyliśmy w województwie zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

{gallery}galeria/gim240516{/gallery}

W poniedziałek 23 maja przy pięknej, słonecznej pogodzie odbyły się kolejne zawody dla dzieci w ramach Czwartków Lekkoatletycznych i programu Lekkoatletyka dla Każdego. W zawodach startowały głównie dzieci w wieku 6- 13 lat, ale swój udział zaznaczyły także jeszcze młodsi sportowcy- w wieku 3 i 4 lat. Być może to  przyszli mistrzowie, którzy właśnie tego dnia postawili swoje pierwsze kroki na bieżni czy skoczni. Życzymy im tego z całego serca! Na stadionie w Puszczykowie padło kilka ciekawych i wartościowych wyników, o których warto wspomnieć. Swój rekord życiowy w skoku w dal o 1cm poprawił Oliwer Jankowski uzyskując odległość 5,08m a w biegu na 60m uzyskał czas 8,49. Na 60m wśród 13-latek zwyciężyła Zuzanna Rzepecka z czasem 8,48. Dwóch zdolnych 9-latków wygrało w dwóch swoich konkurencjach. Julia Cragg była najlepsza w skoku w dal 3,25m oraz na 60m 10,57. Franek Mumot również wygrał konkurs skoku w dal z wynikiem 3,58m oraz na 300m - 57,18. Bardzo ładny bieg na 300m zaprezentowała  11-letnia Anna Samosiuk uzyskując czas 52,85. Wszystkim młodym sportowcom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejną odsłonę sportowych zawodów w kolejny poniedziałek 30 maja. Do zobaczenia!

KOMUNIKAT

Mimo obaw o pogodę, poniedziałkowe popołudnie okazało się bardzo łaskawe dla młodych sportowców. Czarne chmury ominęły stadion i na czas zawodów mieliśmy piękną, słoneczna pogodę. Duża grupa lekkoatletów sprawdziła swoją formę w pierwszych zawodach pod szyldem Czwartków Lekkoatletycznych i programu Lekkoatletyka Dla Każdego. 
Dzieci podzielone były na cztery kategorie wiekowe i rywalizowały w dwóch wybranych przez siebie konkurencjach. Ponadto każdy mógł wziąć udział w dodatkowej konkurencji, a mianowicie w rzucie autowym piłką lekarską o wadze 1kg.
W zawodach padło kilka wartościowych wyników - Oliwer Jankowski zwyciężył w skoku w dal osiągając wymarzona odległość 5 metrów- 5,07m oraz wygrał bieg na 60m z bardzo dobrym czasem 8,32. Zosia Morszner również uzyskała świetny wynik w skoku w dal - 4,57m. Marlena Jankowska zwyciężyła na 60m z czasem 8,85 oraz w rzucie piłką lekarską. Ada Filipiak poprawiła swój najlepszy czas na 300m uzyskując wynik 53,52. Angelina Kruszona zwyciężyła w biegu na 60 i w skoku w dal. Ola Dłużykpokonała koleżanki w skoku w dal, w rzucie piłką oraz na 300m z bardzo dobrym czasem 57,58. Igor Madajewski był niepokonany na 60m, w skoku w dal i w rzucie piłką lekarską w najmłodszej kategorii chłopców. Aleksandra Sobańska zwyciężyła na 300m, w rzucie piłeczką palantową oraz piłką lekarską.  Franek Mumot był najlepszy na 300m i w skoku dal z wynikiem 3,48. Kajetan Mielcarek zwyciężył na 60m i w rzucie piłką. Adrian Skrzypczak był poza zasięgiem w rzucie piłką z wynikiem 16,40m oraz w rzucie piłeczką 45m. Michalina Tężycka wygrała konkurs skoku w dal.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Sędziom- uczniom klas sportowych bardzo dziękujemy za pomoc przy organizacji zawodów! Rodzicom dziękujemy za opiekę i wspieranie dzieci w sportowej rywalizacji! Do zobaczenia na treningach oraz na kolejnych zawodach!
KOMUNIKAT ZAWODÓW

Zapraszamy wszystkie dzieci w poniedziałek 25 kwietnia na godz. 16.30 na stadion lekkoatletyczny na pierwsze zawody w wiosennej edycji. Są to zawody z cyklu Czwartki Lekkoatletyczne oraz Lekkoatletyka dla Każdego. Od dwóch lat dzieci mogą uczestniczyć w indywidualnych zawodach rywalizując w swoich kategoriach wiekowych - startujemy w rocznikach 2003, 2004, 2005, 2006-2007, 2008 i młodsi. Każdy uczestnik może wybrać  jedną konkurencję biegową - 60m, 300m lub 600mdz/1000mchł. Oprócz konkurencji biegowej można wziąć udział w skoku w dal, piłeczce palantowej lub skoku wzwyż. Nasi najmłodsi uczestnicy 8-latkowie i młodsi najczęściej wybierają bieg na 60m i skok w dal. 
Dla uczniów klas IV- VI zawody w Puszczykowie są eliminacjami do Finału Wojewódzkiego oraz docelowo do Finału Ogólnopolskiego. Od kilku lat spora grupa naszych młodych sportowców reprezentuje Puszczykowo w Finale Ogólnopolskim, który rozgrywany jest w Łodzi. Żeby wziąć udział w finale krajowym, trzeba wystartować w co najmniej 6 zawodach (w edycji jesiennej oraz wiosennej) łącznie z Finałem Miejskim, zdobywając medal na Finale Wojewódzkim w Poznaniu. Tylko tacy uczniowie mają prawo startu w krajowych mistrzostwach.
Zapraszamy wszystkie dzieci do Puszczykowa na zawody lekkoatletyczne :) :) 25 kwietnia godz. 16.30

WIKTORIA MAZUR (SP 2 PUSZCZYKOWO) ZWYCIĘŻYŁA W KRAJOWYCH ZAWODACH PRZED WARSZAWSKIM MARATONEM!

W sobotę 23 kwietnia z samego rana reprezentacja Puszczykowa w ramach akcji Lekkoatletyka Dla Każdego wyjechała do Warszawy na biegi dziecięce towarzyszące warszawskiemu maratonowi Orlen Warsaw Marathon. W imprezie wystartowało wiele szkół z całej Polski biorących udział w programie. Do Warszawy przyjechało ok. 2500 dzieci, które startowały w swoich kategoriach wiekowych - gimnazja, klasy VI, klasy V oraz klasy IV. Każda kategoria wiekowa otrzymywała odpowiedni kolor koszulek - białe, pomarańczowe, zielone oraz fioletowe. Dwie młodsze kategorie startowały na dystansie 900m, starsi rywalizowali na 1400m. 
Imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprawiło, że wszyscy z przyjemnością stanęli na starcie w swoich biegach. Uczniowie po biegu korzystali z posiłków w  hali Pasta Party jak prawdziwi maratończycy. Każdy otrzymał numer startowy oraz pakiet żywieniowy na drogę powrotną.
Największy sukces osiągnęła Wiktoria Mazur, która w rywalizacji dziewcząt klas VI pokonała wszystkie rywalki zajmując pierwsze miejsce wśród dziewcząt z całej Polski. W jej biegu startowało ponad 400 dziewcząt!! To niebywały sukces Wiktorii, która najlepiej z wszystkich rozłożyła siły na trasie biegu, skutecznie finiszując na ostatnich 150 metrach. Gratulacje składali jej znani lekkoatleci - Mistrz Świata w wieloboju Sebastian Chmara oraz Mistrz Świata w skoku wzwyż Artur Partyka. Brawo!!

Pięcioosobowa reprezentacja Juvenii wystartowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych, które odbyły się w tym roku w zachodniopomorskim. W Gryfinie wystartowali zawodnicy z 26 klubów z województwa wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Biegi odbywały się na czterech dystansach - młodziczki miały do wyboru bieg na 1,5 oraz 2,5km a młodzicy na 2 lub 3km. Oba biegi damskie wygrały zawodniczki Juvenii Puszczykowo, podopieczne trenera Mateusza Gościniaka. Aleksandra Styś była najlepsza na dystansie 1500m a Marlena Mrówczyńska z dużą przewagą nad rywalkami na 2500m. Julia Kaczmarek zajęła 16m na 2,5km i zdobyła punktowane miejsce dla klubu. Klaudia Kocurek zajęła 24m na dystansie 1,5km. Wśród młodzików najlepiej z naszych reprezentantów spisał się Jakub Biniek na 2km zajmując 8 miejsce a Norbert Zawadzki był 14-ty na dystansie 3km. 
W klasyfikacji klubowej MKS Juvenia Puszczykowo zwyciężyło z dorobkiem 9 punktów! Wielkie gratulacje!
PUNKTACJA KLUBOWA