***

 

×

Uwaga

The was a problem converting the source image.


Na stadionie w Pile odbył się w tym roku Finał Gimnazjady Wojewódzkiej w lekkiej atletyce. Zawody miały miejsce 24 maja w upalnej atmosferze lecz przy bardzo zmiennym wietrze. Nasi uczniowie, zawodnicy Juvenii wywalczyli w zawodach 7 medali. Indywidualnie złoty medal w finale biegu na 100m wywalczył Bartosz Karasiński osiągając czas 11,48 przy przeciwnym wietrze. Złoty medal wywalczył również Emanuel Kuś osiągając bardzo dobry rezultat w skoku w dal - 6,62m. Ponadto dwa złote medale wywalczyły męskie sztafety - 4 x 100m w składzie: Filip Tomczak, Emanuel Kuś, Maciej Pilawski i Tobiasz Woźnikiewicz oraz sztafeta szwedzka- Filip Tomczak, Bartosz Karasiński, Tomasz Siejak i Piotr Dudziak. Chłopcy biegli bardzo dobrze ale na czoło stawki wysunął naszą drużynę świetny bieg Piotra Dudziaka na 400m. Poza czterema złotymi medalami nasza reprezentacja wywalczyła trzy brązowe medale. W biegu na 300m na trzecim miejscu podium stanął Piotr Dudziak z czasem 37,55. Brąz wywalczył Tobiasz Woźnikiewicz w konkursie skoku w dal z rezultatem 5,96m. Jedyny medal dla dziewcząt uzyskała Kaja Wesołowska - brąz w biegu na 80m przez płotki. Bardzo blisko medali było kilku naszych zawodników - na czwartym miejscu konkurs rzutu oszczepem zakończyła Lena Kłosińska, to samo miejsce wywalczyła Monika Schutz na 200m przez płotki, czwarte miejsce przypadło także Kasi Rutkowskiejw konkursie pchnięcia kulą i Nikoli Mrugalskiej na 100m. Za największego pechowca imprezy można uznać Tomasza Siejaka, który świetnie poprowadził bieg na 200 m przez płotki. Na ostatnim płotku potknął się, przewrócił, oczywiście wstał i dobiegł do mety, ale zamiast pozycji medalowej zajął ostatecznie 7 miejsce. Gratulujemy wszystkim startującym wysokich lokat, nowych życiówek i ambitnej walki!! Jeszcze czekamy na zestawienie drużynowe szkół - w ubiegłym roku zwyciężyliśmy w województwie zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców.

{gallery}galeria/gim240516{/gallery}