***

 Mimo obaw o pogodę, poniedziałkowe popołudnie okazało się bardzo łaskawe dla młodych sportowców. Czarne chmury ominęły stadion i na czas zawodów mieliśmy piękną, słoneczna pogodę. Duża grupa lekkoatletów sprawdziła swoją formę w pierwszych zawodach pod szyldem Czwartków Lekkoatletycznych i programu Lekkoatletyka Dla Każdego. 
Dzieci podzielone były na cztery kategorie wiekowe i rywalizowały w dwóch wybranych przez siebie konkurencjach. Ponadto każdy mógł wziąć udział w dodatkowej konkurencji, a mianowicie w rzucie autowym piłką lekarską o wadze 1kg.
W zawodach padło kilka wartościowych wyników - Oliwer Jankowski zwyciężył w skoku w dal osiągając wymarzona odległość 5 metrów- 5,07m oraz wygrał bieg na 60m z bardzo dobrym czasem 8,32. Zosia Morszner również uzyskała świetny wynik w skoku w dal - 4,57m. Marlena Jankowska zwyciężyła na 60m z czasem 8,85 oraz w rzucie piłką lekarską. Ada Filipiak poprawiła swój najlepszy czas na 300m uzyskując wynik 53,52. Angelina Kruszona zwyciężyła w biegu na 60 i w skoku w dal. Ola Dłużykpokonała koleżanki w skoku w dal, w rzucie piłką oraz na 300m z bardzo dobrym czasem 57,58. Igor Madajewski był niepokonany na 60m, w skoku w dal i w rzucie piłką lekarską w najmłodszej kategorii chłopców. Aleksandra Sobańska zwyciężyła na 300m, w rzucie piłeczką palantową oraz piłką lekarską.  Franek Mumot był najlepszy na 300m i w skoku dal z wynikiem 3,48. Kajetan Mielcarek zwyciężył na 60m i w rzucie piłką. Adrian Skrzypczak był poza zasięgiem w rzucie piłką z wynikiem 16,40m oraz w rzucie piłeczką 45m. Michalina Tężycka wygrała konkurs skoku w dal.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Sędziom- uczniom klas sportowych bardzo dziękujemy za pomoc przy organizacji zawodów! Rodzicom dziękujemy za opiekę i wspieranie dzieci w sportowej rywalizacji! Do zobaczenia na treningach oraz na kolejnych zawodach!
KOMUNIKAT ZAWODÓW