***

 WIKTORIA MAZUR (SP 2 PUSZCZYKOWO) ZWYCIĘŻYŁA W KRAJOWYCH ZAWODACH PRZED WARSZAWSKIM MARATONEM!

W sobotę 23 kwietnia z samego rana reprezentacja Puszczykowa w ramach akcji Lekkoatletyka Dla Każdego wyjechała do Warszawy na biegi dziecięce towarzyszące warszawskiemu maratonowi Orlen Warsaw Marathon. W imprezie wystartowało wiele szkół z całej Polski biorących udział w programie. Do Warszawy przyjechało ok. 2500 dzieci, które startowały w swoich kategoriach wiekowych - gimnazja, klasy VI, klasy V oraz klasy IV. Każda kategoria wiekowa otrzymywała odpowiedni kolor koszulek - białe, pomarańczowe, zielone oraz fioletowe. Dwie młodsze kategorie startowały na dystansie 900m, starsi rywalizowali na 1400m. 
Imprezie towarzyszyła piękna, słoneczna pogoda, co sprawiło, że wszyscy z przyjemnością stanęli na starcie w swoich biegach. Uczniowie po biegu korzystali z posiłków w  hali Pasta Party jak prawdziwi maratończycy. Każdy otrzymał numer startowy oraz pakiet żywieniowy na drogę powrotną.
Największy sukces osiągnęła Wiktoria Mazur, która w rywalizacji dziewcząt klas VI pokonała wszystkie rywalki zajmując pierwsze miejsce wśród dziewcząt z całej Polski. W jej biegu startowało ponad 400 dziewcząt!! To niebywały sukces Wiktorii, która najlepiej z wszystkich rozłożyła siły na trasie biegu, skutecznie finiszując na ostatnich 150 metrach. Gratulacje składali jej znani lekkoatleci - Mistrz Świata w wieloboju Sebastian Chmara oraz Mistrz Świata w skoku wzwyż Artur Partyka. Brawo!!