***

Na stadionie Olimpii w Poznaniu w sobotę 4 czerwca odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. Nasi reprezentanci wywalczyli 10 medali - połowa z nich w kolorze złota. Dopiero po nadchodzącym weekendzie będzie można podać całkowitą liczbę medali, jeżeli nasi zawodnicy zdobędą medale na 300m lub na 2000m. Z powodu ulewnego deszczu ostatnie konkurencje zawodów nie odbyły się i zostały przełożone na kolejny weekend. W sobotę najlepiej zaprezentowała się Kaja Wesołowska zdobywając 3 medale- złoty w biegu na 80mppł (12,52), złoty razem ze sztafetą 4x100m ( Nikola Mrugalska, Roksana Jędraszyk, Monika Schutz) oraz srebrny na 200m ppł (32,19). Bartosz Karasiński zdobył dwa złote medale - indywidualnie złoto w finale 100m (11,54) oraz w sztafecie 4x100m. Tomasz Siejak zwyciężył w biegu na 200m ppł (29,65) oraz w sztafecie 4 x 100m. Katarzyna Rutkowska wywalczyła srebrny medal w pchnięciu kulą (10,40) oraz brązowy w rzucie młotem (36,97). Aleksandra Styś zajęła drugie miejsce w biegu na 600m (1:39,41). Nikola Mrugalska wywalczyła brązowy medal w biegu finałowym na 100m (13,06) i złoty ze sztafetą 4x100m. Wielkie gratulacje!!

złoto:

Kaja Wesołowska  80m ppł  12,52

Bartosz Karasiński  100m  11,54

Tomasz Siejak   200m ppł  29,65

4 x 100m K  ( Kaja Wesołowska, Monika Schutz, Roksana Jędraszyk, NIkola Mrugalska)  51,42

4x 100m M  (Bartek Karasińki, Tomasz Siejak, Piotr Matuszewski, Tobiasz Rybaczewski)  47,54